Abdülkadir Ömür’den Acun Ilıcalı itirafı!

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’nin devre arasında renklerine bağladığı Abdülkadir Ömür açıklamalarda bulundu. İngiliz basınından Hull Live’a konuşan Abdülkadir Ömür, Championship ekibine imza sürecini anlattı.

“İNGİLTERE’YE GELMEMİN İLK SEBEBİ ACUN ILICALI”

Acun Ilıcalı’yla yaptığı transfer görüşmesini dile getiren Abdülkadir Ömür, “İngiltere’ye gelmemin ilk sebebi Acun Ilıcalı diyebilirim çünkü o çok sevdiğim bir insan. Bana hayallerini ve Hull City ile neler yapacağımızı anlattı. Görüşmemiz sadece bir saat kadar kısa sürdü ve ona bu hikayeyi birlikte yazacağımızı söyledim” ifadelerini kullandı.

“HERKES BANA YARDIM ETMEYE ÇALIŞTI”

Transferden önce Ozan Tufan’la konuştuğunu belirten Abdülkadir Ömür, “Buraya gelmeden önce Ozan’la konuştum, bana herkesin genç olduğunu söyledi. Herkes arkadaş canlısı, herkes birbirine yardım etmeye çalışıyor, buraya gelmeden önce takım zaten play-off’taydı. Jaden, Delap, Fabio ve Greaves gibi oyuncular hakkında konuştuk. Hull hakkında birçok şey konuştuk. Buraya geldiğimde tüm insanlar beni sevdi, herkes çok arkadaş canlısıydı ve buraya geldiğimde herkes bana yardım etmeye çalıştı” dedi.

“AYRILMAK BENİM İÇİN ZORDU”

Trabzonspor’dan ayrılmasının kendisi için zor olduğunu vurgulayan Abdülkadir Ömür, “Trabzon’da doğdum, 15 yaşında Trabzonspor’da oynamaya başladım ve 9 yıl Trabzonspor’da oynadım. Çocukken hayalim Trabzonspor’la şampiyon olmak ve Avrupa’da oynamaktı. Allah’a şükür Trabzonspor ile şampiyon oldum, kupalar kazandım ve ayrılma zamanımın geldiğini hissettim. Ayrılmak benim için zordu ama Avrupa’ya gidip yeni bir deneyim yaşamak istedim” diye konuştu.

“PREMİER LİG’DE HER MAÇI İZLERDİM”

Premier Lig’de oynama hayali olduğunu dile getiren Abdülkadir Ömür, “Premier Lig dünyadaki en iyi lig bunu herkes biliyor. Biz de Premier Lig’den bir adım gerideyiz. Avrupa’daki her oyuncunun Premier Lig’de oynama hayali vardır. Çocukluğumda Trabzon’dayken Premier Lig’de her maçı izlerdim. Arsenal, Manchester United, Chelsea. Onlar birbirleriyle oynadıklarında çok keyif alıyoruz. Ben ve Ozan, Manchester City – Aston Villa maçını birlikte izledik ve çok eğlendik” açıklamasını yaptı.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x